PTT Kargo Fiyatları


PTT Kargo firması uygun fiyatlarıyla diğer bütün kargo firmalarından çok daya ucuza kargo taşıma işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Ptt Kargo fiyatları yurtiçi gönderilerinizde mesafenin uzak olması durumunda değişiklik göstermez. Yani fazla km kargo fiyatını etkileyen bir değişken değildir. Yani göndereceğiniz paketi ister 200 km isterseniz 900 km mesafede bir şehire gönderin, PTT Kargo Fiyatı değişmeyecektir.

Kargonuzun fiyatlandırılmasında paketinizin boyut bilgileri önem taşımaktadır. Kargonuzun Ağırlık ,En, Boy, Yükseklik ve Desi bilgilerini girerek PTT Kargo ile gönderildiğinde ödemeniz gereken bedeli öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki hizmetler tercih edilirse, hizmetin bedeli taşıma fiyatına ilave edilir.

 • Normal Kargo
 • Alma Haberli Alıcının Kendisine Teslim
 • İl İçi Teslimat Adresten Alma
 • PTT İşyerinde Teslim
 • Ücreti Alıcıdan Tahsil Gidiş Dönüş
 • Kontrollü Teslim
 • Ödeme Şartlı
 • Sigortalı (Değer Konulmuş)
 • Teslim Bilgisini Telefon ile Bildirme Adrese Teslim
 • Teslim Bilgisini SMS ile Bildirme
 • Teslim Bilgisini e-mail ile Bildirme (Ücretsiz !)

PTT Kargo Fiyatları Hesaplama Aracı

Aşağıdaki bağlantı içeren resme tıklayarak gönderinizin ne kadar ücrete taşıma işleminin gerçekleşeceğini öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı olarak fiyatlar değişir. Lütfen Yurtiçi PTT Kargo fiyatları için turuncu renkli kısımdaki PTT Kargo sekmesine tıklayınız. Yurtdışı PTT Kargo hizmetlerinin fiyatlarını hesaplamak için ise mavi kısmı kullanmanız gerekmektedir.

PTT Kargo Fiyatları

PTT Kargo Fiyatları Hakkında Önemli Açıklamalar

1- En fazla otuz kilogram ağırlığa veya üç yüz desi metreküp (Yüz Desi) hacme sahip yurtiçi gönderiler “Posta Kargosu”, yurtdışı çıkış ve varışlı olanlar “Posta Kolisi”, ağırlık ve hacimsel olarak posta kargosunun üzerinde olanlar ise “Kargo” olarak adlandırılır.

2- Posta kargosu ve posta kolilerinin boyut itibariyle 2 mm toleransla bir yüzü 14×9 cm’den, tomar halinde ise uzunluğu 10 cm’den az olmamak üzere iki çap toplamı ile birlikte 17 cm’den az olamaz.

3- Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada varışlı posta kargoların ağırlığı 20 kg.ı geçemez.

4- Posta Kargosu ve Kargoların hacimsel oranı ( DESİ) 3 boyutunun santimetre (cm) cinsinden ( En, boy, yükseklik ) birbiri ile çarpılarak 3000’e bölünmesi ile bulunur.

5- As-Pos K.K.T.C. varışlı Posta Kargosu ve Kargolar yurtiçi ücretlerle kabul edilir.

6- İade veya tekrar yollanan Posta Kargosu ve Kargolardan belirtilen PTT Kargo Fiyatının %20’si alınır. Ancak 2 kg/ DESİ’ ye kadar olan Posta Kargosundan bu ücret alınmaz.

7- Posta Kargosu ve Kargoların ücretlendirilmesinde, ağırlık ya da hacimsel oranlara karşılık gelen ücretlerin hangisi fazla ise o dikkate alınır.

8- “PTT İşyerinde Teslim” özel hizmeti ile kabul edilen Posta Kargosu ve Kargolarının; kabul listesi ve adres etiketinde, alıcı adresi yerine “PTT İşyerinde Teslim” hizmetli olduğu ve ilgili PTT işyerinin adı belirtilir. Alıcının telefon numarası belirtilmeyen “PTT İşyerinde Teslim” özel hizmetli gönderiler kabul edilmez. Ayrıca telefonla haber verme ücreti alınmaz.

9- Bireysel müşterilerin il merkezi dağıtım sahası adresi varışlı posta kargoları ile kargolar ağırlık olarak en fazla 50 kg, hacimsel olarak 200 desiye kadar; il merkezi dağıtım sahası dışında kalan yerler varışlılar ise en fazla 30 kg ve 150 desiye kadar alıcı adresinde teslim edilmek üzere kabul edilebilir. İstisnai yerlerden kabul edilecek posta kargoları ve kargolar ile sözleşmeli müşterilere ait posta kargoları ve kargolara ilişkin farklı boyut ve ağırlık uygulaması, hizmete tahsis edilen araç ve imkanlar çerçevesinde taşınabilecek maddelerle sınırlıdır.

10- Adli makamlarca yollanan gönderilerin kabulünde ağırlık, boyut ve hacim şartı aranmaz ve bu gönderiler uçakla sevk edilmez.

11- Seçim posta kargosu ve kargoların ücretlendirilmesinde sadece ağırlık esas alınır, varış yerinde normal dağıtım beklenilmeden özel dağıtımla teslim edilir.

12- Yurtdışına gönderilecek posta kolilerinin ücretlendirilmesinde ağırlık esas alınır. Ağırlık limitleri ve ücretleri için Yurtdışı Koli Tarifesine bakılmalıdır.

13- Posta kolilerinin en uzun kenarı ya da yüksekliği 100 santimetreden fazla olmamak üzere, uzunluktan başka bir yönde alınmış çevre toplamı ile birlikte 300 santimetreyi geçemez.

PTT Aps Kurye Taşıma

APS Kurye gönderileri ağırlık üzerinden ücretlendirilmekte olup, en fazla 2 kilogram ve 2 DESİ’ye kadar kabul edilir.(En uzun kenarı 50 cm. ‘yi geçemez) En uzun kenarı 50 cm.’yi aşan ancak 2 kg/DESİ’ nin altında olan APS Kurye gönderileri, APS Kurye ücret tarifesinden kargo olarak kabul edilir. İade ve tekrar yollamadan dolayı ücret alınmaz. Adli gönderiler uçakla sevk edilmez. İade edilen APS kurye gönderilerinden iade ücreti alınmaz. Ücreti alıcıdan tahsil özel hizmetli olarak kabul edilen APS kuryelerin iadesi halinde kabul ücreti göndericiden alınır. *Yurtiçi Kayıtlı Küçük Paketlerin kabul işlemi APS Kurye olarak yapılacaktır.

PTT Kargo ile gönderdiğiniz veya beklediğiniz ürünlerinizin nerede olduğunu öğrenmeniz için PTT Kargo Takip yazımızı okumanızı ve buradan sorgulama yapmanızı öneririz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*