PTT Kargo Teslim Süresi


PTT-Kargom-Ne-Zaman-Gider

Kargo gönderilerinizin kaç günde adresine ulaşacağını muhakkak merak etmişsizdir. Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız uygulamayla PTT Kargo ile gönderdiğiniz kargolarınızın kaç gün sonra teslim edileceğini önceden öğrenebileceğiniz PTT Kargo Teslim Süresi Hesaplama aracını yazımızda sizlere tanıtıyoruz.

PTT Kargo Teslim Süresini hesaplamak çok kolay bir işlemdir. Teslim süresini önceden hesaplayarak karşı tarafa ürünün kaç gün sonra ulaşacağını bildirebilirsiniz. Bu sayede hiç kimse mağduriyet yaşamaz ve kargo alıcısına beklenilen bir zaman aralığında ulaştırılmış olur. Gönderilerinizin online takibini yapmak için PTT Kargo Takip adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yurtiçi ve Yurtdışı kargolarınızın kaç günde alıcısına gideceğini öğreneceğiniz bu uygulamamızın kullanımı çok kolaydır. Yurtiçinde taşıması gerçekleşicek olan kargolarınız için gönderici ve alıcı şehirlerini seçmeniz gerekir. Yurtdışı kargo gönderilerinizin kaç günde teslim edileceğini öğrenebilmeniz için ise sadece alıcı ülkeyi belirtmeniz yeterlidir. Yurtdışı gönderilerinin teslimat süresi karşı ülkenin anlaşmalı posta firmasına ve gümrük anlaşmalarına göre değişkenlik göstereceğinden ortalama gün şeklinde karşınıza çıkacaktır.

PTT Kargo Teslim Süresi Hesaplama

PTT Kargo tahmini teslimat süresi hesaplama aracına ulaşmak için aşağıdaki resime tıklayınız.

PTT Kargo Teslim Süresi

Yurtiçi Kargo Teslim Süresi Hakkında

Belirtilen teslim süreleri il merkezinden il merkezine ait standart süreler olup çıkış veya varış yerinin merkez dışı ilçe olması durumunda (köy adresliler hariç) bu sürelere 1 (bir) veya 2 (iki) gün ilave edilmelidir. PTT Merkezlerimizin büyük bir çoğunluğunun 17.30’da mesaisi bitmektedir.

Yurtdışı Kargo Teslim Süresi Hakkında

Ülkemiz kabul yurtdışı varışlı gönderiler postaya verildiği merkezin yurtdışı alıp verme merkezimize olan uzaklığına ve tercih edilecek yollama şekline (yüzey veya uçak) göre en geç üç (3) gün içerisinde varış ülkelerine sevk edilmekte ve teslim süresi varış posta idaresinin teslim standartına göre deşiklik arz etmekte olup, belirtilen teslim süreleri ortalama teslim süreleridir.

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*